Malwarebytes Anti-Malware

15 yıl önce firmanın ilk olarak RogueRemover adı ile çıkardığı yazılım, sahte anti-spyware programlardan kurtulmak için kullanılıyordu. Daha sonra “Malwarebytes Anti-Malware” olarak adını değiştirerek bir çok virüs ve zararlı tanımları da veritabanına ekledi. Bu programda diğer anti-virüs programlarına kıyasla farklı bir algoritma kullanılıyor.

Free sürümü belli aralıklarla manüel güncellemek gerekiyor. Zararlı yazılım tesbitinde Malwarebytes’in free sürümü ile full sürümü arasında az da olsa fark var. Free sürüm taramasında bulunamayan zararlılar full sürümde bulunuyor. Eğer lisans almadıysanız kurulumdan sonra en azından 14 günlük tam sürümü aktif edip taratarak, bilgisayarınızı ve flash diskleri zararlı yazılımlardan temizleyebilirsiniz.

Malwarebytes ve Emsisoft emergency kit ile bilgisayarı tarattığınızda büyük oranda virüslerden ve flash disk kısayol virüsü ile diğer zararlılardan kurtulmuş oluyorsunuz. Bilgisayarınızda active-monitor (gerçek zamanlı koruma) bir antivirüs programı olsa bile bu iki program bilgisayarı ağırlaştırmıyor, kurulu antivirüs ile çakışma yapmıyor.

Not: Malwarebytes programı  2019 yılı itibarıyla V4.0.4 olarak yenilenmiş olup, yayınlanan yeni sürümde kullanıcı arayüzü değişmiş, virüs veritabanı genişletilmiş ve yeni özellikler eklenmiştir. Resmi Web sitesinden inceleyebilirsiniz. https://www.malwarebytes.com/premium/

* * *

    Leave Your Comment

    Your email address will not be published.*