Emsisoft Emergency Kit

Usb Flash Disk Antivirüs Programı
– Emsisoft Emergency Kit –

Emsisoft Anti-Malware On yıldan fazladır kullandığım ve olmazsa olmaz antivirüs, antimalware yazılımlarından biridir. Çift yönlü tanım imzaları ile (kendi signature ile bitdefender) zararlılara karşı üç katmanlı, davranışsal analiz (hips) özelliği ile gerçek zamanlı koruma sağlıyor.

Emsisoft Anti-Malware yeni bir kurulumda “30 günlük full deneme” ile “satın al” seçeneği bulunuyor. Bunun yerine aynı firmanın tarama amaçlı ve portable özellikli, süresiz ve tamamen ücretsiz olan Emsisoft Emergency Kit yazılımını kullanacağız.

Emergency Kit versiyon 2019, sisteme kurulum yapmayan sadece sıkıştırılmış dosyaların çalışabilmesi için klasöre açılan ve taşınabilir özelliktedir. Kurulu olan antivirüslerle çakışma yapmaz. Diğer programlardan farkı ise hem bilgisayarınızda hemde taşınabilir disklerde kullanılabilir olmasıdır. Bu program tarama amaçlıdır, flash diske yüklendiğinde flash diski doğrudan korumaz. Flash diski ve bilgisayarı taratarak virüslerden temizlemek içindir.  Flash diskleri virüslerden korumak için farklı bir yöntem vardır. >

Not: Programın 2019 sürümü windows 7 ve üzeri işletim sistemlerinde çalışmaktadır.

Emergency Kit programını bu linkten açılan sayfadan  DOWNLOAD NOW ‘a tıklayıp indiriniz.

İndirilen dosyaya çift tıklayıp değişiklik yapmadan “Extract“a basın.

Not: Programı flash bellekte kullanmak için “C:\EEK”deki “C” yerine flash diskin harfi neyse (Örn: F:\EEK) yaparak flash disk’e Extract edin. Programı EEK klasör içindeki “Start Emergency Kit Scanner.exe” dosyasından başlatabilirsiniz.

Dosyalar “C:\EEK” dizinine açılacak ve masaüstünüzde “Start Emsisoft Emergency Kit” kısayolu oluşacaktır. Bu kısayola çift tıkladığınızda program çalışacaktır.

Bundan sonraki kullanımlarda sadece ana ekran penceresi açılacak ve güncellemeyi elle yapmak gerekecektir. Yukarıda geçen tarifteki işlemleri flash belleğinize de yaparak taşınabilir antivirüse sahip olursunuz. Yani flash diskten bilgisayar ve flash diskleri taratıp virüsleri temizleyebilirsiniz.

* * *

Emsisoft Anti-Malware

Bugünün tehditleri yeni şekillerde ortaya çıkıyor ve Kötü Amaçlı Yazılım olarak adlandırılıyor. İyi bir antivirüs ürünü, modern büyü gibi görünebilir. Arka planda sessizce gizlenir ve bir tür teknik sihir yoluyla verilerinizi güvende tutabilir ve web’de dolaşırken dijital tehditleri etkisiz hale getirebilir.

Ransomware

Saldırganlar PC’nize eşlenmemiş yazılım aracılığıyla girer ve tüm dosyalarınızı şifreler. Verilerinizi geri almak için 1.000 dolarlık bir fidye ödeyebilir misiniz?

Botlar / Backdoors

Bilgisayarınızı uzaktan kumandalı bir zombiye dönüştürürler. Bilgi işlem gücünüz, spam göndermek, başkalarına saldırmak veya yasa dışı içerik depolamak için karaborsada toplu olarak satılmaktadır.

Bankacılık ve Truva Atları

Bilgisayar korsanları, en değerli şifrelerinizi almak ve banka veya PayPal hesaplarınızı saniyeler içinde görünmez bir şekilde boşaltmak için kimlik avı teknikleri ve keylogger’lar kullanır.

PUPs

Bilgisayarınızı gereksiz araç tarayıcı çubuklarıyla, tonlarca reklamla ve PC’yi yavaşlatan diğer yığınlarla bozan Potansiyel Olarak İstenmeyen Programlar. İnternet güvenliğinde, “PUP” “Potansiyel Olarak İstenmeyen Program” anlamına gelir. Bunlar gereksiz tarayıcı araç çubukları, adware ve genellikle ücretsiz yazılım yüklemeleri ile yüklenen diğer can sıkıcı yazılımlardır.

Zararlı yazılım taramada gelişmiş algılama gücü sağlayan şeylerden biri de çift motor sistemidir. Emsisoft’un tescilli tarayıcısının yanı sıra bir Bitdefender tarayıcıdan oluşan, iki yönlü bir algılama yaklaşımı, kötü amaçlı yazılımların sisteminizin savunmasını geçme olasılığını en aza indirir. Antivirüs teknolojisinin bu güçlü eşleştirmesi, eğrinin önünde kalmamızı sağlar ve Emsisoft Anti-Malware’i truva atları, solucanlar, keylogger’lar, fidye yazılımları ve daha fazlası dahil olmak üzere her türlü kötü amaçlı yazılımla mücadelede inanılmaz derecede etkili hale getirir.

İki tarayıcı ile bir tarayıcı ile diğer tarayıcılardan daha hızlı nasıl tarama yapar?

Emsisoft Anti-Malware Home yalnızca iki ana virüsten koruma ve kötü amaçlı yazılımdan koruma teknolojisinin tüm gücünü kullandığından daha fazlasını tespit etmekle kalmaz, aynı zamanda tarayıcıların verimli kombinasyonu nedeniyle daha hızlı tarar. Algılamada gereksiz kopyalardan kaçınılır, böylece bellek ve genel donanım kaynakları üzerinde en az etki sağlanır.

    Leave Your Comment

    Your email address will not be published.*